Стратегія пошуку

  • Будьте готові деякий час витратити на дослідження ринку праці та змін, які відбулися у Вашому професійному середовищі. Ознайомтеся з вимогами до працівників Вашого профілю, оцініть свій рівень відповідності таким вимогам, за необхідності подумайте де і як можна підвищити власний рівень кваліфікації.
  • Готовність до самообмеження у своїх професійних домаганнях. Ви можете оцінювати свій трудовий потенціал як завгодно високо, але завжди отримаєте за нього лише ту заробітну плату, яку Вам погодиться заплатити роботодавець. Тому свої вимоги слід співвідносити з реальністю: Ви не витримаєте конкуренції з таким же спеціалістом без перерви у стажі. А тому будьте готові погодитися на роботу, яка поступається за рівнем кваліфікації і оплатою тій, з якої Ви колись звільнилися.
  • Серйозно підійдіть до складання резюме. У такій ситуації краще використовувати функціональне, а не хронологічне резюме. Воно дозволяє зробити акцент на професійних досягненнях, відволікаючи увагу роботодавця від тривалих пауз у стажі. Функціональне резюме структурує Ваш досвід і навички за напрямками діяльності, професійними завданнями, які Вам доводилося успішно вирішувати. Це дозволяє ефективніше презентувати себе як спеціаліста.
  • Руйнація негативних очікувань. Якщо у роботодавця, який ознайомився з Вашими даними, формується занижена оцінка (він припускає декваліфікацію), то Вам належить продемонструвати на співбесіді максимальну обізнаність у професійній тематиці. Наперед підготуйте аргументи, які доведуть, що під час трудової паузи Вам вдалося зберегти свій потенціал: знання, уміння, навички. Зумійте переконати роботодавця, що за цей час Ви набули нових умінь та досвіду, які будуть корисні під час роботи.
  • Питання роботодавця про те, чому Ви так довго шукаєте роботу, з числа тих, на які важливо не ЩО, а ЯК Ви відповідаєте. Якщо Ви розгубилися, розхвилювалися, не можете відразу відповісти, у співрозмовника можуть виникнути сумніви у Вашій професійній компетентності, конкурентоспроможності як спеціаліста, правдивості відомостей, поданих в резюме і т. д.
  • Вам необхідно наперед продумати, що Ви будете відповідати на подібні питання, реагувати спокійно, відповідати впевнено. Варіанти відповідей можуть бути такими: “За той час, що була без робота оволоділа новими знаннями щодо…, закінчила курси…”, “За сімейними обставинами не було можливості працювати”. Зовсім не обов’язково при цьому вдаватися до подробиць свого особистого життя, про які Вам говорити не хочеться, але треба показати, що за час перерви Ви не втратили професійних знань, умінь, навичок. Ще краще – продемонструвати свої досягнення.
  • Спробуйте влаштуватися на роботу, яка відновлює кваліфікацію: наприклад, попрацюйте за спеціальністю, але з меншою заробітною платою. Таке працевлаштування зазвичай сприймається як тимчасове, головна його мета – подолати декваліфікацію. Попрацювавши декілька місяців, знову розпочнете пошук роботи, але вже без тривалої паузи у стажі. Це своєрідний перехід від між тривалою перервою і повною зайнятістю.
  • Звичайно, не можна все наперед продумати і передбачити, але можна скласти свій план дій. Розуміння приходить з досвідом. Навіть, якщо на співбесіді Вас очікувала невдача, проаналізуйте свої помилки і прорахунки. Під час звернення до іншого роботодавця Ви будете більш підготовлені.

 

Print Friendly, PDF & Email