«Наукові пікніки» – фестиваль науки та освіти в Харкові

17 вересня 2016 року в Харкові вшосте пройшли Наукові пікніки — фестиваль науки, освіти та науково-популярної культури під відкритим небом, участь у якому була безкоштовною, а глядацька аудиторія склала понад 3 тис. відвідувачів.

Наукові пікніки прагнуть популяризувати науку та віднаходять професіоналів і ентузіастів, здатних найскладніші речі пояснити «простими словами» й унаочнити видовищними дослідами.

1

Формат дозволив безпосередньо залучити до наукової активності глядачів — для дітей і дорослих проводились майстер-класи, ігри, конкурси та дозволили відтворювати всі експерименти власноруч.

Тема VI Наукових пікніків — безбар’єрність, протидія дискримінації та боротьба зі стереотипами в науці.

Коледж НФаУ вчетверте взяв участь у цьому заході. Навчальний заклад представляла команда з понад 40 осіб, у складі якої – студенти усіх спеціальностей; викладачі хімії, анатомії, біології, фізики, фармакогнозії та технології ліків; представники довузівської підготовки та приймальної комісії.

4

Усі, кому було цікаво, мали змогу долучитися до роботи фармацевта, а саме, приготувати та оформити до відпуску порошки з аскорбіновою кислотою; ознайомитись із методикою виготовлення і дослідження мікропрепаратів рослинних та тваринних організмів;. пройти майстер-клас з приготування  крему для рук, кульок для ванн.

3 5

Відвідувачі мали змогу побачити «єгипетську ніч», не залишаючи своє місто; хімічні картини, що з’являються та зникають на полотні художника-хіміка; розворушити гніздо «фараонових змій»; стати свідками виверження хімічного вулкану та веселки без дощу. Свою частину програми показали фізичні гуртки «Еврика» та «Ерудит», які підготували досліди з електромагнітної індукції, на струми Фуко, з сонячною батареєю, а також продемонстрували досліди з неньютонівською рідиною, силою тертя, саморобні оптичні прилади, електронний екзаменатор та багато іншого. Найбільш активні відвідувачі пікніків прийняли участь у дегустації натуральних трав’яних чаїв, вікторинах з призами та сфотографувалися на пам’ять.

2

За участь у проекті Коледж Національного фармацевтичного університету і всі його представники отримали дипломи учасників VІ «Наукового пікніку» у м. Харків.