Відвідування студентами коледжу астрономічної обсерваторії НДІ астрономії ХНУ ім. В.Н.Каразіна

13 вересня 2016 року студенти Коледжу НФаУ відвідали астрономічну обсерваторію НДІ астрономії ХНУ ім. В.Н.Каразіна.

15 найбільш захоплених у астрономію студентів 2-го курсу ввечері відправилися від пам’ятника лауреатам Нобелівської премії Ландау Л.Д., Мечникову І.І. та Кузнецю С.А. до астрономічної обсерваторії, де науковий співробітник Марченко Г.П. провів екскурсію територією обсерваторії, залами музею астрономії та до телескопу, де спостерігали поверхню Місяця.

На стендах наші студенти прочитали багато інформації про розвиток астрономії у Харкові та зокрема у Харківському університеті. Велике  враження справив на студентів  Лупішко Д.Ф., який  багато зробив для вивчення астероїдів та на його честь названо космічне тіло № 3210.

Наші студенти уважно ознайомилися з астрономічними приладами, телескопами різних модифікацій та зробили фото високої якості поверхні Місяця. Потім розглядали зоряне небо, вивчали сузір’я і навіть побачили Марс та Сатурн, щоправда лише неозброєним оком, бо погодні умови не дозволили побачити ці планети у телескоп.

Прізвища ентузіастів астрономії:

Герасименко Ілля, Куркіна Вікторія, Макарук Матвій (гр. В-20);

Анцибор Анна, Волько Вікторія, Губарєва Анастасія, Кралін Микита (гр.Ф-26);

Федоренко Дар’я, Черкезія Тетяна, Чумак Олександра (гр.Ф-27);

Ажажа Евеліна, Бутенко Діана, Вельбой Вікторія, Їжаченко Юлія, Колодяжна Валерія (гр. Ф-28).

З піднесеним настроєм поверталися студенти до своїх осель від усвідомлення того, що настільки цікавий об’єкт знаходиться зовсім поруч.