Студенти Коледжу НФаУ вшанували пам’ять учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2016 року, в день 30-ї річниці Чорнобильської трагедії, студенти Коледжу НФаУ поклали квіти до монументу ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, вшановуючи загиблих і тих, хто здолав радіаційну небезпеку.

Весна 26 квітня 1986 року була квітуча, напоєна запахами садів і землі. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про місто Чорнобиль дізнається весь світ.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, її соціальні, економічні і побутові умови життя. Українська національна комісія з радіаційного захисту говорить, що 500 000 людей загинули в наслідок аварії.

З болем у серці студенти 1-го курсу від кожної групи підготували плакати, на яких відобразили своє бачення тих подій. В кожній групі на заняттях із «Захисту Вітчизни» студенти подивилися фільми про події 26 квітня 1986 року; переконалися, що джерелом надзвичайної стійкості й мужності, самовідданості і відваги персоналу Чорнобильської АЕС, інших учасників ліквідації аварії була вірність обов’язку, готовність до самопожертви, любов до людей, до рідної землі; згадували про своїх рідних, які брали участь у ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи сучасності.

Епіграфом до названих заходів можуть бути поетичні рядки:

…Чорнобильський вітре по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає.

Годинник життя безупинно іде.

…Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.