Ярмарок фізичних дослідів

У Коледжі НФаУ 25 лютого 2016 року під час проведення цикловою комісією суспільних та загальноосвітніх дисциплін тижня фізико-математичних дисциплін відбувся ярмарок фізичних дослідів, які підготували члени гуртків «Еврика!» та «Ерудит».

Члени гуртків обирали на свій розсуд теми фізичних дослідів, вдома перевіряли їх на «працездатність», потім демонстрували на засіданнях гуртка, і нарешті показали усім зацікавленим на ярмарку фізичних дослідів.

Були представлені такі досліди:

• Стілець йоги (Мороз Анастасія, Ф14)
  • Рівновага тіл (Онікієнко Наталія – Ф10, Чернявський Георгій – В-10)
  • Падіння магніту у алюмінієвій трубці (Котелевська Юлія, Ф-11)
  • Неньютонівська рідина ( Барибіна Інна, Ф10)
  • Плазмова лампа (Івашина Альона, Ф14)
  • Демонстрація явища капілярності (Давидова Дар`я, Ф-18)
  • Магнітна левітація (Рзаєва Айтадж, Ф10)
  • Досліди з магнітами (Бурлака Дар’я, Рузієва Юлія – Ф15)
  • Дослід з пташкою, яка п’є воду (Комісарова Аліна, Ф14)
  • Левітація м’яча від пінг-понгу (Лебеденко Наталія, Ф14)
  • Досліди з тертям (Полтавець Анна, Ф10)
  • Модель легенів (Коц Кристина, Ф10)

Під час виконання дослідів з рідким азотом була продемонстрована поведінка твердих тіл, рослин, фруктів при низьких температурах, електричні і магнітні властивості в залежності від температури. Демонстрації були люб’язно надані кафедрою експериментальної фізики ХНУ ім. В.Н.Каразіна (зав. кафедрою професор Пойда В.П., зав. лабораторією учбового експерименту Валійов Б.М.).