День пам’яті жертв голодоморів

У 2021 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 27 листопада. Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом Українського народу.

В рамках тижня циклової комісії суспільних та загальноосвітніх дисциплін з національно-патріотичного виховання 25-26 листопада 2021 р. відбулися заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, та організовано акцію «Свічка пам’яті», в якій взяли участь студенти I, II, III курсів.

Цього року виповнюється 100 років від часу першого масового голоду в Україні 1921–1923 років та 75 років від масового голоду 1946–1947 років. У навчальних групах відбулися обговорення: «Голодомор не зламав», «Голодомор в історії моєї родини», «Забуттю не підлягає», «Люди Правди. Щоб світ знав». Студенти підготували повідомлення та плакати-стіннівки. Було відзначено, що Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в пам`яті українців однією з найстрашніших сторінок нашого минулого. Студентами переглянуто відеоролики та презентацію: Голодомор 1932-1933 рр. Геноцид Українського народу.

25 листопада 2021 р. в бібліотеці відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Лиха коса голодомору», присвячена трагічним подіям Голодоморів в Україні. Матеріали цієї виставки відображають трагедію України XX століття. До книжкової виставки увійшли праці провідних істориків, громадських активістів, які доклали зусиль, аби розсекретити і оприлюднити архівні документи, спогади очевидців про найстрашнішу трагедію в історії українського народу.

Належне місце на книжковій виставці займає література краєзнавчого характеру. Це «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Харківська область». Збірка «Голодомор 1932 -1933 років у м. Харкові, столиці УСРР», «Голодомор у першій столиці» за укладанням І. В. Шуйського, В. А. Полянецького. Всього на виставці було представлено 27 книг, про голодомор. А також – ілюстрації, вірші, предметна атрибутика, плакати заданої тематики.

Говорячи про Голодомор, варто акцентувати увагу на цінностях життя і пам’яті про загиблих, почутті радості від того, що наші рідні вижили і дали життя нам. Про трагедію треба казати правду, зосередитися на моральному, емоційному аспекті: взаємодопомога, співчуття, стратегіях виживання, подолання наслідків. Важливо наголосити, що ми, українці, сильні і нас не зламав тоталітарний режим. Нашим спільним обов’язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.