Тиждень національно-патріотичного-виховання у Фаховому коледжі НФаУ

З 18 по 23 листопада 2024 року викладачі циклової комісії суспільних і загальноосвітніх дисциплін проводили тиждень національно-патріотичного виховання. Цей тиждень був насичений великою кількістю цікавих заходів.

19 листопада з нагоди 1000 днів широкомасштабної війни організовані тематичні діалоги про наші 2 роки, 8 місяців, 27 днів тривог, відчаю, стресу, молитов, а водночас стійкості, мужності, спротиву, героїзму.

Також в цей день була проведена відкрита виховна година до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років. Карацюба О.В. та здобувачі освіти Ф(АВ)-11 заслухали спогади очевидців, прокоментували дії тогочасної влади та встановили причини й наслідки геноциду. Це одна з найтрагічніших сторінок української історії, бо було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Горбаньов В.В та здобувачі освіти групи Ф-10 на відкритій виховній годині з’ясували, що цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 13 листопада 2014 р. Президент України підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

До державного свята Дня Гідності та Свободи з 21 листопада до 10 грудня Україна удесяте долучиться до Всесвітнього Дня Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) — незалежного, соціального, політично й релігійно нейтрального міжнародного проєкту, мета якого — мотивувати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

23 листопада (четверта субота листопада) коледжанська спільнота долучилася до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті», щоб світло від свічок стало символом скорботи за жертвами голодоморів і символом незламності у час повномасштабної війни в Україні.

На цьому тижні були проведені бесіди в групах з відповідних тематик,  зроблені дописи в  соціальних мережах, поширенні постери та відео.

Всі ці заходи нагадали кожному, що слід цінувати теперішнє, пам’ятаючи минуле.