Про науку цікаво та наочно: в Харкові пройшли «Наукові пікніки»

У Харкові вчетверте відбувся масштабний соціальний захід з популяризації науки для дітей і молоді «Наукові пікніки», організований україно-польським проектом «Наукові пікніки в Україні». Захід проходив в саду ім. Т.Г. Шевченко на майданчику та алеях біля ККЗ «Україна». Організаторами заходу виступили Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, Харківський міський центр дозвілля молоді, Харківське міське громадське об’єднання «Центр розвитку громад» та Центр міжкультурних ініціатив (м. Варшава).

Мета «Наукових пікників» полягає у наданні вищими навчальними закладами наочних та інтерактивних програм, які пояснюють складні речі простими словами (експериментами, макетами, діючими моделями тощо) та передбачають активне залучення громадськості – дорослих, молоді та дітей.

Понад 600 учасників заходу, серед яких 50 вищих навчальних закладів, організації, підприємства надавали можливість усім бажаючим ознайомитись зі своїми науковими та практичними досягненнями. За інформацією організаторів, захід відвідали понад 3500 осіб.

Коледж НФаУ вдруге взяв участь у цьому заході. Навчальний заклад представляла команда з понад 50 осіб, у складі якої  студенти усіх спеціальностей; викладачі хімії, анатомії, біології, фізики, фармакогнозії та технології ліків; представники довузівської підготовки та приймальної комісії.

Усі, кому було цікаво, мали змогу ознайомитись із методикою виготовлення і дослідження мікропрепаратів рослинних та тваринних організмів, дослідженням ферменту “каталаза”; пройти майстер-клас з приготування  ротул, крему для рук, лікувально-профілактичного зубного порошку з  лікарських трав; самостійно провести хімічні досліди (єгипетська ніч, поріз без болю, зникаючий напис, вулканічна лава, полум’я, що змінює колір, зміїне гніздо тощо) та фізичні досліди (магнітна левітація, неньютонівська рідина, цвіркун-стрибунець, неподолана сила тертя тощо). Найбільш активні учасники пікніків прийняли участь у дегустації  натуральних трав’яних чаїв, вікторині з призами та сфотографувалися на пам’ять.

За участь у проекті Коледж Національного фармацевтичного університету і всі його представники отримали сертифікати учасників ІV «Наукового пікніку» у м. Харків.

Фотозвіт заходу  Науковий пікнік